2
$ 168.00
2
Beyza-ELİZ FERACE LACİVERT
2
$ 0.00
Beyza-ELİZ FERACE BEJ
2
$ 0.00
Beyza-ELİZ FERACE SİYAH ADRİANA
2
$ 0.00
2
$ 165.00
2
$ 165.00
Beyza-3836 BONDİT FERACE SİYAH
2
$ 165.00
$ 162.00
2
$ 168.00
Beyza-3822 FERACE SİYAH
2
$ 168.00
Beyza-3812 FERACE GRİ ŞÖNİL
2
$ 135.00
Beyza-3812 FERACE SİYAH ŞÖNİL
2
$ 135.00
Beyza-3812 FERACE LACİVERT ŞÖNİL
2
Beyza-3805 FERACE SİYAH ŞÖNİL
2
$ 166.00
Beyza-3805 FERACE GRİ
2
$ 166.00
2
2
2
1
1
Beyza-3800 SPOR FERACE KAHVE ŞÖNİL
2
$ 151.00
Beyza-3800 SPOR FERACE GRİ ŞÖNİL
2
$ 151.00
Beyza-3800 SPOR FERACE SİYAH ŞÖNİL
2
$ 151.00
2
$ 166.00
Beyza-3923 FERACE TOKALI SİYAH
2
$ 0.00
Beyza-3923 FERACE TOKALI BEJ
2
$ 0.00
$ 0.00
Beyza-3964 FERACE SİYAH
1
Beyza-3964 FERACE VİZON
1
$ 0.00
1

Tesettür Ferace Modelleri ve Fiyatları

Türk adet ve geleneklerinin bir numaralı örneği olan ferace, geçmişten günümüze taşınmış olan en önemli miraslardan bir tanesidir. Çarşafa benzer hali ile eski bir görünüşe sahip olsa da rahat ve kolay kullanılabilir bir dış giysidir. Her ne kadar feraceyi Osmanlı’da kadınlar giyiyor olsa da aynı şekilde dervişlerinde ferace giydiği bilinmektedir. Osmanlı döneminde kadınların giymiş olduğu feracelerin ismine zenane adı veriliyorken erkeklerin ve dervişlerin giymiş olduğu feracelere ise merdane adı veriliyordu. 

Tesettür Ferace Modelleri

Eski Osmanlı ve geçmiş Türkiye’de her ne kadar tek renk siyah olarak tercih edilse de günümüzde farklı renklerde de üretimi yapılmaktadır. Günümüz feracelerinin her birisi geniş kollara ve bedene sahiptir. Geniş kollar ve beden ile kullanımı oldukça rahat olan feracelerin ek olarak kapüşonlu olan modelleri de bulunmaktadır. Uzun olması, ayak bileklerine kadar dış görünüşü kapatıyor olması tesettür giyimi seven kadınlar için bir numaralı tercih olmasına neden oluyor. Ön kapama için üzerinde düğme ya da fermuar bulunan feracelerde aynı şekilde cepte bulunabilmektedir. Her ne kadar mantoya benzetiliyor olsa da feracelerin, mantoya göre oldukça rahat ve geniş olduğu bilinmektedir. Mevsimsel bir şekilde üretilen feraceler rahatlık açısından tercih edilen ilk ürün arasında yer almaktadır. Düz siyah bir şekilde akıllarda kalan feracelerin haricinde şık tasarıma sahip olan feracelerde bulunmaktadır. Kadınların vücut hatlarını tamamen kapatması nedeni ile kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmesine olanak sağlıyor. Tesettür giyimin bir numaralı ürünü olan feraceleri sizlerde beyzaonline.com ile hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Feracelerin geneli fantezi veya çuha kumaş türünden üretiliyor. Mevsimsel bir şekilde üretimi gerçekleştirilen feracelerin kullanılacağı duruma göre farklı renkler ve kumaşlar ürüne dahil edilebilmektedir. Kışlık ve yazlık olmak üzere 2 farklı modelde ferace bulunmaktadır. Her 2 farklı modelde farklı kumaşlar kullanarak üretilmektedir. 

Ferace modelleri 2023 ve ferace 2023 fiyatları denilince akla ilk gelen markalardan bir tanesi olan beyzaonline.com bugüne kadar bir çok müşterisine farklı modellerde ve farklı tarzlarda ferace satışı yapmıştır. Sektörün öncüsü haline gelmiş olan feracelerin; ferace takımı, ferace abiyesi, düğün ferace modelleri, ferace tesettürü, büyük beden ferace modelleri, kışlık ferace modelleri, yazlık ferace modelleri, mevsimlik ferace ve renkli feraceleri bulunmaktadır. Sizler isteğinize göre farklı modeldeki en moda feraceleri satın alabilirsiniz. En güzel ve en iyi feraceler için beyzaonline.com’u tercih edebilir. Tüm ferace modellerini inceleyebilir ve site içerisinde üye olarak hızlı bir şekilde ferace modellerinin siparişini verebilirsiniz. 

Yazlık Feraceler

Yaz mevsimlerinde genellikle ince ama içi göstermeyecek türden kumaş tercih edilir ve müşterilere bu türdeki feracelerin önerisi yapılarak satış gerçekleştirilir. Yaz mevsiminde olunduğu için satın alınan feracenin hiçbir şekilde terletmemesi gerekmektedir. Yazlık modelde olan feraceler atlas, keten ve ince pamuklu kumaşlar kullanılarak üretilmektedir. Bu sayede ferace üzerinizde çok esnek bir şekilde durarak sizin duruşunuzu veya rahatlığınızı asla bozmaz. Yaz aylarında genel olarak siyah renk ferace tercih edilmez. Zira siyah renkteki modellerin her birisi yaz mevsiminde güneşi çok daha fazla çekerek insanın terlemesine neden olur. Yaz mevsimine uygun bir şekilde üretilen farklı renkteki ferace modellerine göz atabilir ve site içerisinde satın alabilirsiniz. Her ne kadar yaşlı kesim koyu renklere yöneliyor olsa da genç kesimin çoğunluğu yaz ve kış aylarında açık renk feracelere yönelmektedir. 

Kışlık Ferace Modelleri

Yaz aylarının aksine kış aylarında üretimi yapılan veya kış aylarına özel olarak üretilen ferace modellerinde manto, pardösü tarzı feraceler üretilir. Manto ve pardösü tarzı kıyafetler insanı fazlasıyla bunalttığı için yine kadınların tercihi kış aylarında feracelerden yana olur. Geniş kesimi sahip olan ferace modellerinde kış ayları için kalın kumaşlar kullanılmaktadır. Renk tercihi olarak bu sefer yaz aylarında olduğu gibi açık renkler değil kapalı ve koyu renkler tercih edilerek üretim yapılır. Kış aylarında en çok kullanılabilecek renkteki ferace modeli siyah renktedir. Kış ayları için üretimi gerçekleştirilen ferace modellerinin kalın pamuklu, kalın keten, çuha, kaşmir ve yünlü kumaştan üretildiği bilinmektedir. Normal standartlarda olduğu gibi yaz veya kış ayı fark etmeksizin yine bol ve uzun olarak üretimi yapılır. 

Ferace Nerelerde Kullanılır?

Ferace hayatın her alanında çok rahat ve şık bir şekilde kullanılabiliyor olsa da genel olarak hac vazifesini yerine getirmek isteyen kadınların bir numaralı tercihi arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Esnek kumaşlardan üretilen ferace modelleri keten ve atlas kumaşları içerir. Genel olarak tek tip üzerinden üretimi yapılan feracelerde hac vazifesi dışında yukarıda da dediğimiz gibi günlük kullanım daha yaygın bir şekildedir. 

Her ne kadar geçmişten günümüze gelen bir adet olarak görülse de feracelerin kullanımı günümüzde halen bir çok kadın tarafından devam ettirilmektedir. Zira çok bol ve geniş olması kadınların bu tür ürünlere daha fazla yanaşmasını sağlamakta. Tesettür giyim denilince akla ilk gelen ürünlerden bir tanesi olan feraceler, mantonun veya pardösünün yerine tercih edilebilecek en iyi üründür. Her kitleye, her yaşa, her mevsime ve her zevke özel olarak üretimi gerçekleştirilen feracelerin moda sektörü içerisinde büyük bir adı ve ünü bulunmaktadır. Tesettür giyim satışı yapan bir çok yerden hızlı bir şekilde satın alınabilecek olan ferace modellerinin ilk durağı beyzaonline.com’dur. Beyzaonline.com sayesinde ferace modellerine dair bir çok modeli site üzerinden inceleyebilir ve hızlı bir şekilde istediğiniz ferace modelini satın alabilirsiniz. Hızlı kargolama seçeneği, anında iade ve koşulsuz iade hakkı ile beyzaonline.com sizlere yüksek memnuniyet garantisi ile hizmet veren sektörün öncü markası haline gelmiş bir köklü markadır. 

Beyzaonline.com Ücretsiz Kargo Avantajı Hakkı

Beyzaonline.com internet sitesini kullanarak 75 TL üzerindeki alışverişleriniz için ücretsiz kargo hakkı kazanmış olursunuz. Yani yapacağınız 75 TL ve üzerindeki alışverişler için herhangi bir kargo bedeli ödemenize gerek kalmıyor. Aynı şekilde yurtdışına gönderim yapan beyzaonline.com internet sitesi yurtdışına gönderimi sağlanacak olan alışverişler için en az 85 Euro’luk alışverişlerin veya 100 dolarlık alışverişlerin her birisi için ücretsiz kargolama seçeneğini aktif etmektedir. Sizlerde bu avantajı kaçırmamak için şimdi beyzaonline.com internet sitesine kayıt olabilir, istediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek sizlere ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Daha benzeri bir çok avantajı sizlerin ayaklarına kadar getiren sektörün öncüsü beyzaonline.com internet sitesini kullanarak en iyi hizmeti alabilmenin garantisini yaşamak için beyzaonline.com’a üye olabilir, siparişlerinizi vermeye başlayabilirsiniz. Bugüne kadar bir çok müşterisine yüksek memnuniyet garantisi ile hizmet sunabilmenin mutluluğunu yaşayan beyzaonline.com yeni müşterileri içinde aynı şekilde hizmet vermeye devam edeceğinin garantisini vermektedir. Her zaman dürüstlük, doğruluk ve samimiyeti ilk planda tutan beyzaonline.com her yeni müşterisi için kaliteden de asla ödün vermeden hizmet sunmak ister.

Yeni Sezon Şal Ferace Abaya Elbise Abiye Tesettür Takım Kap&Pardesü Kaban Pelerin&Panço Trençkot Fırsat Köşesi

Ferace Nedir ?

Ferace, özellikle Müslüman kadınlar tarafından giyilen, vücut hatlarını gizlemek için tercih edilen bir dış giyim parçasıdır. Genellikle uzun, bol kesimli ve ayak bileklerine kadar uzanan bir pardösü veya mantodur. Bazı Müslüman kadınlar, dini inançları gereği bedenlerini ve saçlarını kamusal alanda örtmek için ferace tercih ederler.

Genellikle siyah renkli olan feraceler Beyza Tasarımcıları tarafından çeşitli renk ve desenler ile tasarlanmıştır.

Ferace, farklı kültürlerde ve bölgelerde farklı varyasyonlara sahip olabilir. Örneğin, Ortadoğu'da ve bazı Asya ülkelerinde daha geleneksel ve abaya adlı koyu renkli feraceler tercih edilir. Avrupa ülkelerinde ise daha modern tasarımlar ve renkler görülebilir.

Ferace, özellikle dini törenlerde, ibadet yerlerinde veya günlük hayatta giyilmek üzere kullanılabilir. Ayrıca, bazı kadınlar tarafından korunma, mahremiyet ve kişisel tercih nedeniyle tercih edilir. Ancak ferace giyme tercihi bireysel tercihlere bağlıdır ve her Müslüman kadın tarafından giyilmesi zorunlu değildir. Ferace giyen kadınlar, başlarını da örten bir şal veya başörtüsü ile kombin yaparlar.

Beyza Marka Ferace Seçiminde Hangi Kumaş Tercih Edilmeli ?

Beyza Feracelerimizin üretiminde her tercihe uygun çeşitli kumaşlar kullanılmıştır.. Feracelerimizde kumaş seçimi için,mevsim faktörünü de göz önünde bulundurmanız önemlidir. Yaz aylarında daha hafif, nefes alabilen kumaşlar tercih edilirken, kış aylarında daha kalın ve ısıyı koruyan kumaşlar tercih edilebilir. Beyza Feracelerini en ideal özelliklere sahip kumaşları kullanarak üretmişir. Kişisel tercihleriniz ve iklim koşulları da ferace kumaş seçiminde belirleyici faktörler olacaktır.

Beyza Ferace Seçiminde Hangi Model Tercih Edilmeli ?

Beyza Ferace modelleri, moda trendlerine ve kullanım amacına göre çeşitlilik göstermektedir. kullanım amacına göre ferace seçiminde dikkate almanız gereken bazı faktörler şunlardır:

Rahatlık: Her Beyza Ferace modelinde rahatlık önemlidir. Rahat bir kesim, hareket özgürlüğü sağlar ve günlük kullanımda daha pratik olur. Bol kesimli, hafif ve esnek kumaşlarmız Beyzayı tercih etmeniz için önmemli bir sebeptir.

Uzunluk: Feraceler genellikle ayak bileklerine kadar uzanan bir uzunluğa sahiptir, ancak kişisel tercihe bağlı olarak daha kısa veya daha uzun seçenekler de bulunabilir. Her Kullanım amacını ve tercihlerinize uygun uzunluk Beyza feracelerimizde mevcuttur.

Detaylar ve tasarım: Beyza için Tasarım detayları oldukça önemlidir. Örneğin, fermuar, düğme veya kuşak gibi detaylar feraceye farklı bir görünüm katabilir. Kişisel zevkinize ve tarzınıza uygun olan bir tasarımı tercih edebilirsiniz.

Renk ve desen:Beyza Feracelerde kullanılan renk ve desenler kişisel tercihlere göre farklılık gösterebilir. Klasik ve zamansız renkler arasında siyah, lacivert, bej gibi seçenekler bulunurken, daha canlı renkler ve desenler de tercih edilebilir.

Kullanım amacınıza, gardırobunuza ve kişisel tarzınıza uygun bir renk ve desen seçebilirsiniz. Sonuç olarak, ferace seçimi kişisel tercihlere ve kullanım amacına bağlıdır. Rahatlık, uygun uzunluk, detaylar, tasarım ve renk seçimi gibi faktörleri dikkate alarak kendi tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun bir Beyza ferace modeli seçebilirsiniz.

Beyza Feraceler Ütülenir mi ?

 

Evet,Beyza Feracelerimiz ütülenebilirler. İşte düzgün ve kırışıksız bir görünüm elde etmek için feracelerimizi ütülerken dikkate almanız gereken bazı noktalar:

Kumaş Tipi: Feracenizin kumaş türüne bağlı olarak uygun ütüleme ayarlarını kullanmanız önemlidir. Düşük sıcaklıkta ütüleme gerektiren hassas kumaşlar için uygun ayarları kullanmalısınız.

Buharlı Ütü: Feracenizi ütülerken, buharlı bir ütü kullanmanız önerilir. Buhar, kırışıklıkları gidermeye ve kumaşı düzgünleştirmeye yardımcı olur.

Ütü Bezleri: Feracenizin üzerine ütü yaparken, kumaşa doğrudan temas eden sıcak ütü tabanının kumaşa zarar vermesini önlemek için bir ütü bezi veya temiz bir pamuklu kumaş kullanabilirsiniz. Bu, kumaşın yanmasını veya parlak lekeler oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Düşük Sıcaklık: Feracenizi ütülerken, kumaşın yanma veya zarar görmesini önlemek için düşük sıcaklık ayarını tercih etmelisiniz. Yüksek sıcaklık, bazı ferace kumaşlarının zarar görmesine neden olabilir.

Düzgün ve Yavaş Hareketler: Feracenizi ütülerken, ütüyü düzgün ve yavaş hareketlerle kumaş üzerinde gezdirin. Hızlı ve sert hareketler, kırışıklıkları tamamen gidermek yerine kumaşı bozabilir veya yıpranmasına neden olabilir.

Ancak, ferace üzerinde her zaman ütü yapmak zorunlu değildir. Eğer kumaş yapısı buna müsaitse veya böyle tercih ediyorsanız, feracenizi doğal olarak kurutarak veya askıda asarak kırışıklıkları gidermeyi tercih edebilirsiniz.

Her Beyza ferace modeli ve kumaşı farklı olabileceğinden, ütüleme talimatlarına ve kumaşın özelliklerine dikkat etmek önemlidir. Ütüleme işlemi sırasında kumaşı yakmamak veya zarar vermemek için dikkatli ve özenli olmak gerekmektedir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.