Ramazan Masaüstü
Kategori Menü
Kategoriler

Tesettür Ferace Modelleri ve Fiyatları

Türk adet ve geleneklerinin bir numaralı örneği olan ferace, geçmişten günümüze taşınmış olan en önemli miraslardan bir tanesidir. Çarşafa benzer hali ile eski bir görünüşe sahip olsa da rahat ve kolay kullanılabilir bir dış giysidir. Her ne kadar feraceyi Osmanlı’da kadınlar giyiyor olsa da aynı şekilde dervişlerinde ferace giydiği bilinmektedir. Osmanlı döneminde kadınların giymiş olduğu feracelerin ismine zenane adı veriliyorken erkeklerin ve dervişlerin giymiş olduğu feracelere ise merdane adı veriliyordu. 

Tesettür Ferace Modelleri

Eski Osmanlı ve geçmiş Türkiye’de her ne kadar tek renk siyah olarak tercih edilse de günümüzde farklı renklerde de üretimi yapılmaktadır. Günümüz feracelerinin her birisi geniş kollara ve bedene sahiptir. Geniş kollar ve beden ile kullanımı oldukça rahat olan feracelerin ek olarak kapüşonlu olan modelleri de bulunmaktadır. Uzun olması, ayak bileklerine kadar dış görünüşü kapatıyor olması tesettür giyimi seven kadınlar için bir numaralı tercih olmasına neden oluyor. Ön kapama için üzerinde düğme ya da fermuar bulunan feracelerde aynı şekilde cepte bulunabilmektedir. Her ne kadar mantoya benzetiliyor olsa da feracelerin, mantoya göre oldukça rahat ve geniş olduğu bilinmektedir. Mevsimsel bir şekilde üretilen feraceler rahatlık açısından tercih edilen ilk ürün arasında yer almaktadır. Düz siyah bir şekilde akıllarda kalan feracelerin haricinde şık tasarıma sahip olan feracelerde bulunmaktadır. Kadınların vücut hatlarını tamamen kapatması nedeni ile kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmesine olanak sağlıyor. Tesettür giyimin bir numaralı ürünü olan feraceleri sizlerde beyzaonline.com ile hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Feracelerin geneli fantezi veya çuha kumaş türünden üretiliyor. Mevsimsel bir şekilde üretimi gerçekleştirilen feracelerin kullanılacağı duruma göre farklı renkler ve kumaşlar ürüne dahil edilebilmektedir. Kışlık ve yazlık olmak üzere 2 farklı modelde ferace bulunmaktadır. Her 2 farklı modelde farklı kumaşlar kullanarak üretilmektedir. 

Ferace modelleri 2021 ve ferace 2021 fiyatları denilince akla ilk gelen markalardan bir tanesi olan beyzaonline.com bugüne kadar bir çok müşterisine farklı modellerde ve farklı tarzlarda ferace satışı yapmıştır. Sektörün öncüsü haline gelmiş olan feracelerin; ferace takımı, ferace abiyesi, düğün ferace modelleri, ferace tesettürü, büyük beden ferace modelleri, kışlık ferace modelleri, yazlık ferace modelleri, mevsimlik ferace ve renkli feraceleri bulunmaktadır. Sizler isteğinize göre farklı modeldeki en moda feraceleri satın alabilirsiniz. En güzel ve en iyi feraceler için beyzaonline.com’u tercih edebilir. Tüm ferace modellerini inceleyebilir ve site içerisinde üye olarak hızlı bir şekilde ferace modellerinin siparişini verebilirsiniz. 

Yazlık Feraceler

Yaz mevsimlerinde genellikle ince ama içi göstermeyecek türden kumaş tercih edilir ve müşterilere bu türdeki feracelerin önerisi yapılarak satış gerçekleştirilir. Yaz mevsiminde olunduğu için satın alınan feracenin hiçbir şekilde terletmemesi gerekmektedir. Yazlık modelde olan feraceler atlas, keten ve ince pamuklu kumaşlar kullanılarak üretilmektedir. Bu sayede ferace üzerinizde çok esnek bir şekilde durarak sizin duruşunuzu veya rahatlığınızı asla bozmaz. Yaz aylarında genel olarak siyah renk ferace tercih edilmez. Zira siyah renkteki modellerin her birisi yaz mevsiminde güneşi çok daha fazla çekerek insanın terlemesine neden olur. Yaz mevsimine uygun bir şekilde üretilen farklı renkteki ferace modellerine göz atabilir ve site içerisinde satın alabilirsiniz. Her ne kadar yaşlı kesim koyu renklere yöneliyor olsa da genç kesimin çoğunluğu yaz ve kış aylarında açık renk feracelere yönelmektedir. 

Kışlık Ferace Modelleri

Yaz aylarının aksine kış aylarında üretimi yapılan veya kış aylarına özel olarak üretilen ferace modellerinde manto, pardösü tarzı feraceler üretilir. Manto ve pardösü tarzı kıyafetler insanı fazlasıyla bunalttığı için yine kadınların tercihi kış aylarında feracelerden yana olur. Geniş kesimi sahip olan ferace modellerinde kış ayları için kalın kumaşlar kullanılmaktadır. Renk tercihi olarak bu sefer yaz aylarında olduğu gibi açık renkler değil kapalı ve koyu renkler tercih edilerek üretim yapılır. Kış aylarında en çok kullanılabilecek renkteki ferace modeli siyah renktedir. Kış ayları için üretimi gerçekleştirilen ferace modellerinin kalın pamuklu, kalın keten, çuha, kaşmir ve yünlü kumaştan üretildiği bilinmektedir. Normal standartlarda olduğu gibi yaz veya kış ayı fark etmeksizin yine bol ve uzun olarak üretimi yapılır. 

Ferace Nerelerde Kullanılır?

Ferace hayatın her alanında çok rahat ve şık bir şekilde kullanılabiliyor olsa da genel olarak hac vazifesini yerine getirmek isteyen kadınların bir numaralı tercihi arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Esnek kumaşlardan üretilen ferace modelleri keten ve atlas kumaşları içerir. Genel olarak tek tip üzerinden üretimi yapılan feracelerde hac vazifesi dışında yukarıda da dediğimiz gibi günlük kullanım daha yaygın bir şekildedir. 

Her ne kadar geçmişten günümüze gelen bir adet olarak görülse de feracelerin kullanımı günümüzde halen bir çok kadın tarafından devam ettirilmektedir. Zira çok bol ve geniş olması kadınların bu tür ürünlere daha fazla yanaşmasını sağlamakta. Tesettür giyim denilince akla ilk gelen ürünlerden bir tanesi olan feraceler, mantonun veya pardösünün yerine tercih edilebilecek en iyi üründür. Her kitleye, her yaşa, her mevsime ve her zevke özel olarak üretimi gerçekleştirilen feracelerin moda sektörü içerisinde büyük bir adı ve ünü bulunmaktadır. Tesettür giyim satışı yapan bir çok yerden hızlı bir şekilde satın alınabilecek olan ferace modellerinin ilk durağı beyzaonline.com’dur. Beyzaonline.com sayesinde ferace modellerine dair bir çok modeli site üzerinden inceleyebilir ve hızlı bir şekilde istediğiniz ferace modelini satın alabilirsiniz. Hızlı kargolama seçeneği, anında iade ve koşulsuz iade hakkı ile beyzaonline.com sizlere yüksek memnuniyet garantisi ile hizmet veren sektörün öncü markası haline gelmiş bir köklü markadır. 

Beyzaonline.com Ücretsiz Kargo Avantajı Hakkı

Beyzaonline.com internet sitesini kullanarak 75 TL üzerindeki alışverişleriniz için ücretsiz kargo hakkı kazanmış olursunuz. Yani yapacağınız 75 TL ve üzerindeki alışverişler için herhangi bir kargo bedeli ödemenize gerek kalmıyor. Aynı şekilde yurtdışına gönderim yapan beyzaonline.com internet sitesi yurtdışına gönderimi sağlanacak olan alışverişler için en az 85 Euro’luk alışverişlerin veya 100 dolarlık alışverişlerin her birisi için ücretsiz kargolama seçeneğini aktif etmektedir. Sizlerde bu avantajı kaçırmamak için şimdi beyzaonline.com internet sitesine kayıt olabilir, istediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek sizlere ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Daha benzeri bir çok avantajı sizlerin ayaklarına kadar getiren sektörün öncüsü beyzaonline.com internet sitesini kullanarak en iyi hizmeti alabilmenin garantisini yaşamak için beyzaonline.com’a üye olabilir, siparişlerinizi vermeye başlayabilirsiniz. Bugüne kadar bir çok müşterisine yüksek memnuniyet garantisi ile hizmet sunabilmenin mutluluğunu yaşayan beyzaonline.com yeni müşterileri içinde aynı şekilde hizmet vermeye devam edeceğinin garantisini vermektedir. Her zaman dürüstlük, doğruluk ve samimiyeti ilk planda tutan beyzaonline.com her yeni müşterisi için kaliteden de asla ödün vermeden hizmet sunmak ister.

Yeni Sezon Şal Ferace Abaya Elbise Abiye Tesettür Takım Kap&Pardesü Kaban Pelerin&Panço Trençkot Fırsat Köşesi

Beyza-Spor Lacivert Ferace 3163
$ 131.00
Beyza-Spor Gri Ferace 3163
$ 131.00
Beyza-Spor Siyah Ferace 3163
$ 131.00
Beyza-Fermuarlı Kloş Siyah Ferace 668
$ 73.00
Beyza-Pileli Spor Siyah Ferace FRCULU
$ 65.00
Beyza-Nervür ve Taş Detaylı Siyah Ferace 3302
Beyza-Zincir Aksesuar Detaylı Kışlık Siyah Ferace 3611
Beyza-Zincir Aksesuar Detaylı Kışlık Siyah Ferace 3611
Beyza-Fermuarlı Kloş Mürdüm Ferace 668
$ 73.00
$ 85.00
$ 104.00
Beyza-Yaprak Detaylı Siyah Ferace 3487
$ 147.00
$ 156.00
Beyza-Büzgü Detaylı Siyah Ferace 3229
$ 105.00
Beyza-Şık Aksesuarlı İndigo Ferace 3320
$ 163.00
Beyza-Şık Aksesuarlı Gri Ferace 3320
$ 163.00
Beyza-Metal Boncuk Detaylı Siyah Ferace 3323
Beyza-GÜLSELİ FERACE SİYAH KUM KREP
$ 147.00
Beyza-Çiçek Detaylı Siyah Ferace 3497
$ 140.00
Beyza-Zincir Aksesuar Detaylı Kahve Ferace 3466
Beyza-Büzgü Detaylı Lacivert Ferace 3229
$ 105.00
Beyza-Bağcığı Taşlı Siyah Ferace 3322
$ 137.00
Beyza-Büzgü Detaylı Pudra Ferace 3321
$ 95.00
Beyza-Nervür Yakalı Kapuçino Ferace 3325
$ 136.00
Beyza-Sade Spor Sütlü Kahve Ferace 3517
$ 113.00
Markasız-SARRAF FERACE SİYAH PETEK
Beyza-Biye Detaylı İndigo  Keten Ferace 3459
$ 100.00
Beyza-Fermuarlı Kloş Lacivert Ferace 668
$ 73.00
Beyza-Fermuarlı Kloş Yeşil Ferace 668-1
$ 73.00
Beyza-Torba Cepli Lacivert Ferace 3314
$ 101.00
Beyza-Şık Aksesuarlı Pudra Ferace 3320
$ 163.00
Beyza-BAHÇE NAKIŞLI FERACE SİYAH PETEK
Beyza-ÖVGÜ FERACE PUDRA PETEK
Beyza-Kuş Gözlü Siyah Ferace 3471
$ 126.00
Beyza-Yaprak Detaylı Pudra Ferace 3487
$ 147.00
Beyza-Yaprak Detaylı Gri Ferace 3487
$ 147.00
Beyza-Nakış Detaylı Bej Ferace 3454
$ 139.00
Beyza-Nakışlı Yakalı Siyah Ferace 3456
$ 139.00
Beyza-Sade Spor İndigo Ferace 3517
$ 113.00
Markasız-NAMLI FERACE SİYAH KETEN AEROBİN
$ 100.00
Beyza-Zincir Aksesuar Detaylı Kışlık Haki Ferace 3611
Beyza-Fermuarlı Reglan Kol Siyah Ferace
$ 103.00
Beyza-Fermuarlı Kloş Haki Ferace 668-1
$ 73.00
Beyza-Fermuarlı Siyah Ferace
$ 48.00
Beyza-Fermuarlı İndigo Ferace 3M3042
$ 48.00
Beyza-Fermuarlı Kulplu Siyah Ferace
$ 126.00
$ 135.00
Beyza-Nervür Detaylı Lacivert Ferace 3351-2
$ 126.00
Beyza-Nervür Yakalı Siyah Ferace 3325
$ 136.00
Beyza-Nervür Ve Etnik Detaylı Mavi Ferace 3427
Beyza-KALE FERACE SİYAH PETEK
$ 114.00
Beyza-Yaprak Detaylı Lacivert Ferace 3487
$ 147.00
Beyza-Sade Spor Siyah Ferace 3517
$ 113.00
Beyza-Gömlek Yakalı Bej Ferace 3491
$ 147.00
Beyza-Nakış Detaylı Siyah Ferace 3454
$ 139.00
Beyza-Sade Spor Haki Ferace 3517
$ 113.00
Beyza-Yaka Nakışlı Siyah Ferace
$ 51.00
Beyza-Pileli Spor Haki Ferace FRCULU
$ 65.00
Beyza-Balon Kol Spor Lacivert Ferace FRCZGN
Beyza-Balon Kol Spor Haki Ferace FRCZGN
$ 60.00
Beyza-Spor Siyah Kışlık Ferace 3163
$ 123.00
Beyza-Spor Lacivert Kışlık Ferace 3163
$ 123.00
$ 123.00
Beyza-Bağcığı Taşlı Tarçın Ferace 3322
Beyza-Düğme Detaylı Siyah Ferace 3315
$ 85.00
Beyza-Torba Cepli Siyah Ferace 3314
$ 101.00
Beyza-Çıtçıtlı Fleto Cep Siyah Ferace 3349
Beyza-Torba Cepli Şeritli Siyah Ferace 3328
Beyza-Nakış Şeritli Gri Ferace 3346
$ 85.00
Beyza-Torba Cepli Pudra Ferace 3314
$ 101.00
Beyza-Nervür Yakalı Lacivert Ferace 3325
$ 136.00
Beyza-Nervür Ve Etnik Detaylı Bej  Ferace 3427
Beyza-ÖVGÜ FERACE MÜRDÜM PETEK
Beyza-ÖVGÜ FERACE LACİVERT PETEK
Markasız-ÖVGÜ FERACE SİYAH PETEK
Beyza-KAYDIRAK FERACE LACİVERT PETEK
$ 126.00
Beyza-Fermuar Detaylı Siyah Spor Ferace 3443
$ 133.00
Beyza-Baskı Detaylı Spor Lila Ferace 3376
$ 120.00
Beyza-Çift Fermuar Detaylı Siyah Ferace 3511
Toplam 200 / 357 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.